Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy

Příspěvky

Arcibiskup Duka poobědval s bezdomovci

31. 12. 2012

Pražský arcibiskup Dominik Duka přivítal dnes na vánočním obědě téměř tři stovky bezdomovců, seniorů, uprchlíků, lidí postižených, osamělých a na okraji společnosti. Oběd na Boží hod vánoční pro ně uspořádala letos počtrnácté komunita Sant'Egidio. Duka všem popřál, aby přes všechnu nepřízeň a zimu měli trošku radosti v srdci a měli také odvahu se poprat s těžkostmi, které kolem nich jsou.

 

Bezdomovci baštili řízek v Charitě. Za komunistů bylo lépe, vzpomínali

31. 12. 2012

Parta chlapů v omšelých svetrech a fleecových mikinách usedá ve stísněné místnůstce ke stolům ozdobeným talířky s cukrovím, bramborovými lupínky a tyčinkami. Je pátek před Vánocemi a v Nízkoprahovém denním centru svatého Vincence v Uherském Brodě začíná tradiční slavnostní předsváteční oběd pro lidi bez domova.

 

Stránky slaví 6. narozeniny

31. 12. 2012

cokoladovy-dort.jpgZdá se to neuvěřitelné, ale tento rok dostanete již po šesté vánoční dárek v podobě nejznámějších českých stránek o bezdomovectví www.bezdomovci.estranky.cz . Z toho důvodu došlo i k několika aktualizacím

 

Praha se obává přílivu bezdomovců

22. 12. 2012

Třikrát více lidí bez domova než dnes se bude toulat pražskými ulicemi v roce 2020, obává se vedení města. Radní proto schválili tzv. koncepci řešení bezdomovectví v letech 2012–2020, která má takovým lidem pomáhat přežít a především vrátit se do běžného života.

 

Plzeňští studenti uvařili bezdomovcům guláš

22. 12. 2012

Dárek bezdomovcům z Domova svatého Františka přivezli tři dny před Štědrým dnem studenti Hotelové školy v Plzni. K obědu jim servírovali 80 porcí hovězího guláše, který sami uvařili.

 

V Jablonci objevili ve čtvrtek mrtvého bezdomovce, zřejmě umrzl

22. 12. 2012

Letošní zima si v Libereckém kraji vyžádala už druhý lidský život. V Jablonci nad Nisou objevili ve čtvrtek večer mrtvého bezdomovce. Šestapadesátiletý muž zemřel zřejmě v důsledku podchlazení. Příčinu smrti určí zdravotní pitva, řekla dnes ČTK jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Bezdomovci z Ostravska by už zaplnili velkou vesnici, charita nestíhá

15. 10. 2012

Lidé v Moravskoslezském kraji končí na ulici dvakrát častěji než ve zbytku republiky. Kromě toho, že jich stále přibývá, oficiálně jich je už přes dva a půl tisíce, tak navíc stárnou. Bez střechy nad hlavou se ocitli především kvůli dluhům. Azylové domy už je brzy nepojmou.
 

Bezdomovci z lodi Hermes se zapojí do sezonních prací

31. 3. 2012

Jsou bez přístřeší, ale mohou se zapojit do práce. Lidem bez domova z lodi Hermes nabízí centrum sociálních služeb, že se mohou zapojit do sezónních prací, které se s jarním obdobím rozbíhají.

 

Bezdomovci dokázali, že ne všichni si libují v nepořádku

31. 3. 2012

Sami si řekli o hrábě, lopaty a rukavice. A sami přišli s nápadem, že by uklidili od odpadků okolí ZUŠ v Liberci a nedaleký park.

 

Pozvánka na filmový festival Jeden svět

12. 3. 2012

Rádi bychom vás pozvali na promítání fimu Davida Vondráčka Láska v hrobě, o skupině bezdomovců na strašnickém hřbitově. Po projekci bude následovat diskuse s administrátorem těchto stránek Tomášem Vokounem.

Projekce proběhne v pondělí 12. března od 20:00 v Areálu UK Jinonice, U Kříže 8, Praha 5 místnost Y1036 (přízemí); metro B Jinonice

js.jpeg