Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy

Příspěvky

Bezdomovectví stouplo v Anglii za poslední rok o 14 procent

8. 3. 2012

Téměř 50 000 domácností v Angli bylo r. 2011 oficiálně akceptováno jako domácnosti bez přístřeší, v důsledku růstu nezaměstnanosti a nechopnosti splácet hypotéku.

 

Architekti postavili z odpadu příbytek pro bezdomovce, za pár dní zmizel

4. 3. 2012

Dva pražští architekti navrhli přístřešek pro bezdomovce. Použili materiál, který se dá po městě volně najít. A dokonce vymysleli i způsob, jak by se v provizorním příbytku mohlo topit v případě velkých mrazů. Obydlí v pátek zkušebně postavili v Karlíně. Už si ho ale někdo stačil odnést.
 

Charitu ohrožuje nedostatek peněz

4. 3. 2012

Českobudějovické diecézní charitě chybějí peníze na pomoc potřebným. V ohrožení je provoz pracovního azylového domu v Záblatí na Prachaticku, jednoho z prvních v zemi, bezdomovci si tam musejí každou noc odpracovat. Správci zařízení totiž letos dostali sotva poloviční příspěvek od ministerstva práce a sociálních věcí a v září tak musejí skončit.

 

Stan pro bezdomovce v Sokolově bude sloužit už jen necelý týden

4. 3. 2012

Poslední dny budou moci sokolovští bezdomovci využívat pro přespání komfort vyhřívaného vojenského stanu. Původně měl být jeho provoz ukončen již včera, ale vedení sokolovské radnice se rozhodlo ho o pár dnů prodloužit.

 

Zelení: Pražští bezdomovci – politici strčili hlavu do písku před problémem, který jim nevoní

30. 1. 2012

Zelení: Pražští bezdomovci – politici strčili hlavu do písku před problémem, který jim nevoní
Tisková zpráva Petra Vilguse, člena vedení pražské Strany zelených a zastupitele v Praze 8 ze dne 29. ledna 2012 k tématu „Hala pro bezdomovce“

 

Mrazům podlehlo už devět bezdomovců

29. 1. 2012

Mrazivá noc na pátek se stala osudnou devětašedesátiletému muži, který umrzl na zastávce MHD v Brně-Bohunicích. Větší štěstí měl muž z Olomoucka, kterého našli v Řečkovicích a včas dopravili do nemocnice. Udeřily mrazy a pro stovky a tisíce lidí bez domova nastaly krušné časy. Města, na jejichž ulicích žijí, jim pomoc poskytují, ale stále s většími finančními problémy.

 

Zelení: Za odporem k umístění haly pro bezdomovce je pravicový populismus

9. 1. 2012

Tisková zpráva Strany zelených ze dne 9. ledna 2012

Strana zelených se vyjadřuje kladně k návrhu pražského magistrátu umístit na Rohanský ostrov halu pro bezdomovce, která by přes zimu sloužila pro jejich dočasné ubytování. Vládnoucí libeňská koalice ODS, TOP09 s podporou Suverenity Václava Musílka toto centrum odmítají.